پروژه‌های خیرساز و تدابیر ویژه وزارت علوم برای افزایش ضمانت اجرایی

گفتگوی دکتر مصطفی زمانیان مدیرعامل بنیاد تعالی اجتماعی زندگی و دبیر ستاد خیّرین وزارت علوم با شبکه خبرگزاری فارس، با موضوع تدابیر ویژه وزارت علوم برای افزایش ضمانت اجرایی پروژه‌های خیرساز:

دبیر ستاد خیّران وزارت علوم از تدابیر ویژه این وزارتخانه برای افزایش ضمانت اجرایی پروژه‌های خیرساز دانشگاهی خبر داد.

دکتر مصطفی زمانیان درگفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه ششم توسعه، گفت: طبق برنامه ششم توسعه هر چه خیرین کمک کنند به همان اندازه وزارت علوم هم باید کمک کند، این طرح سال‌هاست که کامل اجرایی نمی‌شود.

وی افزود: در برخی از موارد، در پروژه‌هایی که خیرین کمک کرده‌اند، دولت حق السهمش را پرداخت نکرده و همین سبب شده که بسیاری از پروژه‌ها نا تمام بماند، برهمین اساس هماهنگی بین ستاد خیرین وزارت علوم با معاونت اداری مالی صورت پذیرفته است که براساس آن لیست پروژه های پنجاه پنجاه بررسی و اولویت‌ها مشخص شود.

دکتر زمانیان خاطرنشان کرد: در طرح پنجاه پنجاه، ۵۰ درصد از هزینه ساخت پروژه‌های دانشگاهی با خیرین و ۵۰ درصد مابقی با وزارت علوم است، بر این اساس هم آورده وزارت علوم و هم آورده خیرین دو برابر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد : با هماهنگی صورت پذیرفته با معاونت مالی وزارت علوم ضمن مشخص شدن درصد پیشرفت پروژه‌های خیرساز، اولویت‌های تکمیل پروژه‌های خیرساز هم مشخص می‌شود.

لینک خبر:

ورود به صفحه خبر

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب