اهمیت شرکت‌ها و کسب‌وکارهای خانوادگی هند در امور بشر دوستانه

علیرغم پیشرفت در دهه گذشته، بسیاری از گروه‌های آسیب‌پذیر همچنان در چنگال فقر، گرسنگی و نابرابری به دام افتاده‌اند. در هند، جامعه بشردوستانه و به‌ویژه تعداد فزاینده‌ای از صاحبان کسب‌وکارهای خانوادگی که در امور بشردوستانه شرکت می‌کنند، با نیت و مسئولیت‌پذیری برای حمایت از تغییرات اجتماعی به این نیاز پاسخ می‌دهند.

کسب‌وکارهای خانوادگی می‌توانند با مشارکت در امور بشردوستانه شخصی بیش از کمک‌های شرکتی، نقش مهمی در توسعه هند داشته باشند. اعطای شخصی، انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهد که مسئولیت اجتماعی شرکت ارائه نمی‌دهد. مسئولیت اجتماعی شرکت اغلب به اولویت‌های استراتژیک شرکت محدود می‌شود، با سود مرتبط است و در یک محیط نظارتی بسیار حساس عمل می‌کند. بر اساس گزارش بشردوستانه هند در سال 2022 انتظار می‌رود که اعطای خانوادگی به میزان 26 درصد رشد کند. از طریق اعطای شخصی، خانواده‌ها این پتانسیل را دارند که بودجه‌های انعطاف‌پذیری را به سازمان‌های غیرانتفاعی اختصاص دهند و سرمایه‌های ریسکی را برای نوآوری و تحقیق در مناطقی که بودجه کافی ندارند فراهم کنند.

تغییرات در محیط نظارتی شرکت‌ها با شرکت‌هایی که موظف به مشارکت 2 درصدی از سود خالص خود هستند، دروازه‌ای را برای مسئولیت‌پذیری اجتماعی بیشتر آن‌ها بازکرده است. مطالعه‌ای توسط دانشکده بازرگانی هند در سال 2018 به این نتیجه رسید که شرکت‌های خانوادگی درواقع به دلیل تمرکز آن‌ها بر نهادینه کردن ارزش‌های پایدار در طول نسل‌ها، بیشتر از شرکت‌های غیر خانوادگی با هنجارهای مسئولیت اجتماعی شرکت سازگار هستند؛ بنابراین شرکت‌های خانوادگی نمونه‌ای قوی در امور بشردوستانه شرکتی هستند.

با این اوصاف، حمایت از مسئولیت اجتماعی خیلی قبل‌تر از آن‌که قانون مسئولیت اجتماعی شرکت به واقعیت تبدیل شود، یک ذهنیت در خانواده‌های هندی بود.

نه‌تنها خانواده‌ها قبل از دستور مسئولیت اجتماعی شرکت درگیر انفاق بوده‌اند، بلکه بسیاری از خانواده‌ها نیز با مشارکت در امور بشردوستانه شخصی برای ارتقای جوامع به حاشیه رانده‌شده، فراتر از آن عمل می‌کنند. به‌عنوان‌مثال برخی از آن‌ها 2 درصد مسئولیت اجتماعی نقطه شروع است و تعهد آن‌ها به ملت‌سازی بسیار بیشتر است؛ بنابراین کسب‌وکارهای خانوادگی هندی با آزاد کردن پتانسیل‌های خود، می‌توانند تأثیری ماندگار بر آسیب‌پذیرترین افراد ایجاد کنند.

 

منبع خبری: Alliance

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب