افتتاح برج علم‌وفناوری در شهرستان لار قطب فناوری جنوب استان فارس

افتتاح برج علم‌وفناوری در شهرستان لار قطب فناوری جنوب استان فارس           

 خیرین کشور در سال‌های اخیر در حوزه آموزش عالی بسیار فعال‌شده‌اند و با کمک‌های خود منشأ اقدامات مؤثری در این حوزه بوده‌اند و اکنون به لطف خداوند، شاهد احداث برج علم و فناوری در شهرستان لار از دیار فارس هستیم. احداث  اولین برج علم و فناوری در فارس، از برکت کار خیران علم و فناوری است. این مجموعه می تواند به شهرستانهای جنوب فارس خدمات رسانی کند. بهره برداری از برج فناوری در کنار منابع فیزیکی و انسانی توانمند منطقه لارستان واقع در استان فارس، درحوزه های تجارت و صادرات، ظرفیت های بالفعل و بالقوه بسیار ارزشمند است که بی شک نقش تسهیل گری در ارائه ی خدمات صادراتی به خانواده ی شرکت های فناور و دانش بنیان استان و کشور خواهد داشت. ازآغاز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور لارستان، با توجه به ظرفیت های منطقه ای در زمینه ی تعاملات بین المللی به ویژه با حوزه ی خلیج فارس، ماموریت ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای تحقق کریدور صادراتی محصولات دانش بنیان در سرفصل سیاست های راهبردی پارک علم و فناوری استان برای این مرکز تعریف شد و امروز با کمک و همراهی خیرین، زمین و هزینه ساخت و ساز مرکز رشد لارستان  به تحقق پیوست. برج علم و فناوری لاردر حال حاضر پذیرای شرکت‌های فناور و دانش بنیان در حوزه های فناوری زیستی، نانو فناوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، برق و مکانیک و تجهیزات پیشرفته حوزه ی نفت و گازمی‌باشد. با تاسیس برج علم و فناوری لارستان، دو چشم‌انداز تعریف شده است:

1- این که منطقه به قطب فناوری جنوب استان فارس تبدیل شود،

2- تبدیل به کریدور صادرات محصولات دانش بنیان

و نیز برج فناوری لارستان می تواند در توسعه صادرات محصولات تاثیر بسزایی داشته باشد.ساختمان برج علم و فناوری لارستان تنها ساختمان خیرساز کشور است که با هزینه بالای صد میلیاردتومان ساخته شده است. این برج با زیربنای ۳۶۰۰ متر مربع در۵ طبقه توسط خیرین بنیاد نیک اندیشان هاشمی لارستان احداث شده است.
برج علم و فناوری لارستان ظرفیت پذیرش ۳۰ شرکت دانش بنیان دارد و دارای سالن های همایش و کنفرانس و فضای کار اشتراکی و نمایشگاهی و غیره می باشد. امروزه در دنیا مردم سهم جدی و زیادی در توسعه بخش علم و فناوری دارند و این افتخار ماست که خیرین حوزه علم و فناوری به عنوان سرمایه‌گذاران خطرپذیر می‌توانند درتوسعه فناوری و نوآوری‌های آن در صنعت و دانش‌بنیان مشارکت کنند، و برامکان بازگشت‌پذیری سرمایه به چرخه حمایت و کمک به افزایش اشتغال تخصصی و رفع نیازهای صنایع از این طریق می توانند کمک شایانی داشته باشند و این موضوع نشان‌دهنده نگرش علمی خیرین علم‌ وفناوری می‌باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب