نشست بنیاد حامیان دانشگاهی در کرمان

نخستین نشست بنیاد حامیان دانشگاه‌های منطقۀ هشت کشور درکرمان

بنیادهای حامیان دانشگاهی در اولین نشست ، با حضور مشاور وزیر و دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با محوریت جایزه افضلی‌پور در دانشگاه شهیدباهنر کرمان گرد هم آمدند.

شاخص‌هایی که در این جلسه مدنظر قرار گرفته است اینکه نظام آموزش عالی ما چقدر به توسعه و ترویج فرهنگ غنی وقف و خیر و این سنت حسنۀ جاریه اهتمام داشته است ؟

و باید به توانمندسازی زیرساخت‌های دانشگاهی با ظرفیت‌های وقف ، توجه بیشتری داشته باشیم. وهمچنین موضوع دیگری که  اهمیت دارد شبکه‌سازی ظرفیت خیرین منطقه‌ای است.

با توجه به اهمیت شبکه‌سازی بنیادحامیان دانشگاهی، می توان گفت در واقع در حوزۀ دانشگاه‌ها، شاید حدودا 50 درصد دانشگاه‌های ما، بنیاد تخصصی حامیان دانشگاهی دارند، ولی رؤسای دانشگاه‌ها در 50 درصد دانشگاه‌ها، نهاد تخصصی پیگیری‌کنندۀ امور حامیان و واقفین و خیرین را ایجاد نکرده است. اگر این کار توسط رئیس دانشگاه و در بین کارها پیگیری شود و به این موضوع بپردازد، توسعۀ کمّی و کیفی بنیادهای حامیان دانشگاهی افزایش پیدا می‌کند.

اما در مورد چشم‌انداز بنیاد حامیان دانشگاهی بیشتر بدانیم…

 بنیاد حامیان دانشگاه تهران در تاریخ 1393 در راستای بهره‌گیری از توانمندی‌های مادی و معنوی خیرین، تشویق و ترغیب توانگران و نیک‌اندیشان برای تقویت و گسترش زیرساخت‌های دانشگاه تهران، با همت جمعی از خیرین نیک‌اندیش و دانش‌آموختگان نیک‌خواه دانشگاه تهران به منظور حمایت از اهداف و مأموریت‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی دانشگاه به مثابه نماد آموزش عالی راه‌اندازی شد

سنت حسنه جایزه افضلی‌پور چیست؟ اهدای جایزه افضلی پور به پاس گرامیداشت مرحوم مهندس افضلی پور بنیان گذار دانشگاه شهید باهنر کرمان و تجلیل از پژوهشگران و استادان برتر هرسال در دانشگاه شهیدباهنر کرمان برگزار می شود.

 

 

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاه ها

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب